24.05 dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w warsztatach pt. „Wiosna w ogrodzie” zorganizowanych w gospodarstwie ekologicznym „Gładysiakowie” we Wirach. Wśród licznych atrakcji związanych z rozpoznawaniem pierwszych oznak wiosny znalazło się również sadzenie kukurydzy, rozpoznawanie ziół oraz liści z drzew owocowych, oglądanie ptasich domków i gniazd, słuchanie śpiewu ptaków, a także wizyta u zwierząt gospodarstwa domowego takich, jak króliki czy kury. Dzieci samodzielnie zbierały pokarmy w najbliższym otoczeniu i umieszczały go w tzw. „hotelu” czyli domku, w którym ptaki, owady i zwierzęta mogą znaleźć pożywienie. Sporo radości przyniosło Przedszkolakom obserwowanie ślimaków. Każdy uczestnik otrzymał na chwilę „własnego” ślimaka, którego najpierw mógł poobserwować, a następnie nakarmić. Dzieci próbowały także przestraszyć ślimaki specjalnymi grzechotkami (butelki z grochem), jednak ku naszemu zdziwieniu okazało się, że nie są one w stanie nic usłyszeć. Na najmłodszych czekały także tematyczne kolorowanki, które zakończyły program wiosennych warsztatów w ogrodzie ekologicznym.